Основные виды и степени плоскостопия
Заболевание также негативно влияет на состояние позвоночника, поскольку на ноги и спину ложиться слишком большая нагрузка. Пациент часто страдает от болевых ощущений.
Плоскостопие может повлиять на развитие других заболеваний, например, варикозного расширения вен. У детей могут возникнуть проблемы, связанны с правильной походкой или сколиоз.
Виды плоскостопия
Відомо, що стопа має поздовжній і поперечний склепіння. Тому основними видами хвороби є поздовжнє (зниження поздовжнього склепіння) і поперечне плоскостопість (відповідно, сплощення поперечного склепіння).
Сплощення двох склепінь одночасно має назву комбінованого плоскостопості.
Плоскостопість класифікують як вроджене (притаманне ще з народження малюка) і набуте.
Приобретенное плоскостопие:
- травматическое – наступает после переломов в случае повреждения мягких тканей;
- рахитическое – наступает после перенесенного рахита. Нарушается формирование костей стоп, в результате которого они не выдерживают возложенные на них нагрузки;
- статическое – причинами статического плоскостопия могут стать лишний вес, использование плохой обуви, постоянные нагрузки на ноги или врожденные слабые мышцы.
- паралитическое – развивается из-за перенесенного полиомиелита в результате паралича мышц
Грунтуючись на рівень тяжкості розвитку плоскостопості, виділяють три основні ступені цього захворювання:
Плоскостопість 1 ступеня деформації кісток не спостерігається, лише зрідка при високих навантаженнях з'являються больові відчуття. Висота склепіння стопи доходить приблизно до 35 мм;
Плоскостопість 2 ступеня – висота склепінь зменшується до 17 - 23 див. Біль ставати сильнішими і охоплює ноги. Змінюється хода, зовні деформація ніг стає помітною;
Плоскостопість 3-го ступеня – гостра біль, утруднення в ходьбі. Для того, щоб полегшити стан дискомфорту при ходьбі, використовується ортопедичне взуття. Помітно стопа деформується. Можу розвинутися інші захворювання, наприклад, сколіоз або остеохондроз. Висота склепінь стопи – до 17 мм.
Крім використання ортопедичного взуття і лікувальних устілок, фахівець призначить лікування і дасть свої рекомендації по догляду за ногами. Варто сказати, що будь-яке захворювання ніг вимагає від пацієнта терпіння і неухильного дотримання порад лікаря.
- Отож, як визначити розмір бандажу? Про це ми сьогодні вам розкажемо у своїй статті.
- Під час підбору конкретної моделі у пацієнта може виникнути питання, як вибрати пояс для спини та які вони узагалі бувають. Сьогодні ми підготували для вас коротенький матеріал, у якому спробуємо дати відповіді на ці запитання.