Діабетична стопа: основні форми та лікування
Діабетична стопа вимагає особливої уваги з боку пацієнта, оскільки відсутність правильного догляду і лікування може призвести навіть до ампутації кінцівки.
Класифікація хвороби
Дана класифікація синдрому діабетичної стопи з'явилася в 1991 році. Вона ділить захворювання на три основних типи:
1. Ішемічна форма діабетичної стопи. Причиною для розвитку цієї форми є діабетична ангіопатія. Характеризується появою великих виразок, порушенням кровообігу, болем. Температура стоп і гомілок низька, шкіра стає блідо-синім.
2. Нейропатіческая форма, у свою чергу, поділяється на декілька видів. Це нейропатіческая виразка, нейропатический набряк і суглоб Шарко (його також називають остеоартропатією).
Первые сложности проявляются при нагрузках на стопу, в областях наиболее сильного давления на нее. Со временем стопа начинает деформироваться, и нагрузка падает на отдельные области стоп, где кожа начинает утолщаться, а после проявляется язва.
При нейропатическом отеке в тканях происходит накопление жидкости. Конечно, этот процесс еще больше осложняет прохождение заболевания. Сустав Шарко может появится вследствие даже небольшх травм, поскольку у пациента снижена чувствительность, он может не ощущать повреждений. Это приводит к опуханию и деформации сустава.
3. Нейро-ішемічна – спостерігаються ознаки двох попередніх форм.
Лікування синдрому діабетичної стопи
При діабеті 1-го типу визначається доза інсуліну, а при діабеті 2-го типу може застосовуватися інсулінотерапія. Ноги і стопи щодня оглядаються, а при появі найменших дефектів або ускладнень слід негайно звертатися до лікаря.
Потовщення на шкірі видаляються хірургічним методом. Поява виразок вимагає відповідної обробки з застосуванням антисептиків. Для захисту та підтримки стоп використовується ортопедична діабетична взуття. Іноді, щоб зменшити навантаження, пацієнт може застосовувати милиці або крісло-каталку.
При ішемічній формі доповнення до перерахованих вище методів, лікарі можуть призначити антибіотики або застосовувати хірургічні методи лікування захворювання.
- Отож, як визначити розмір бандажу? Про це ми сьогодні вам розкажемо у своїй статті.
- Під час підбору конкретної моделі у пацієнта може виникнути питання, як вибрати пояс для спини та які вони узагалі бувають. Сьогодні ми підготували для вас коротенький матеріал, у якому спробуємо дати відповіді на ці запитання.